7 lipca 2016 roku uczestnicy więcborskiego Klubu Seniora, działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Więcborku wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Lichenia. Więcborczanie po całym dniu zwiedzania byli zachwyceni tym co zobaczyli.
Uczestnicy wycieczki zwiedzili Las Grąbliński, gdzie w 1850r. pasterzowi Mikołajowi Sikatce trzykrotnie objawiła się Matka Boska Licheńska. Natomiast w Licheniu Starym można było zobaczyć Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski, do którego każdego roku przybywa ponad dwa miliony pielgrzymów. Bazylika Matki Bożej Licheńskiej jest największym kościołem w Polsce, siódmym w Europie i jedenastym w świecie. Łączna powierzchnia świątyni wynosi 23 000 m2. Wieża ma wysokość 141.5 m, a krzyż na kopule sięga 103.5 m. W dzwonnicy przy Bazylice mieści się największy dzwon w Polsce, trzeci w Europie – “Maryja Bogurodzica” o wadze 19 ton.
Główna część organów, znajdująca się nad wejściem do bazyliki, waży 50 ton, a składa się na nią ok. 7 tys. piszczałek. Największa z nich mierzy 10 metrów. Piszczałki licheńskich organów wykonano w Polsce, Portugalii i Holandii. Mieliśmy możliwość wysłuchania koncertu organowego. W repertuarze znalazły się „Toccata i fuga d-moll” Jana Sebastiana Bacha, „Ave Maria” Franciszka Schuberta i Karola Gounoda, utwory Cezara Francka, Felixa Mendelssohna Bartholdy’ego oraz polskiego kompozytora organowego Mariana Sawy.
Zgodnie z zamysłem architektonicznym bazylika przypomina falujący złoty łan zboża. Przejawia się to w dekoracji roślinnej placu przed świątynią oraz w architekturze samej świątyni.
Więcborczanie zwiedzili też Licheńską Golgotę, czyli sztucznie usypaną kamienną górę wznosząca się na wysokość 25 metrów, mająca wiele przejść, grot, kapliczek, figur i rzeźb. Nad całością góruje krzyż oraz postać Matki Bożej i św. Jana.
Niedaleko za kościołem św. Doroty znajduje się Cudowne Źródełko. Kaplice Cudownego Źródełka znajdują się blisko siebie. W jednej jest studnia z odkrytą przez ks. Makulskiego wodą, przy drugiej są krany do nabierania wody oraz mały betonowy basenik do umycia nóg.
Kto chciał miał możliwość wjechania na wieżę widokową, z której można było podziwiać panoramę Lichenia i okolic.